Získali jsme certifikaci FEMB LEVEL 3

18. 11. 2025

Udržitelnost pro nás není jen trend, ale dlouhodobý závazek. Proto máme velkou radost, že jsme úspěšně dokončili evropskou certifikaci LEVEL a dosáhli její nejvyšší úrovně – LEVEL 3. Tato certifikace, udělována nezávislým institutem TÜV Rheinland, potvrzuje naši snahu vyrábět nábytek s respektem k lidem, materiálům i životnímu prostředí.

Co je certifikace LEVEL

Za certifikací LEVEL stojí Evropská federace výrobců kancelářského nábytku (FEMB). Navazuje na americkou certifikaci BIFMA LEVEL, jejíž principy přebírá a rozvíjí pro evropské prostředí – v souladu s místní legislativou, normami a požadavky na udržitelnost.

V evropském měřítku představuje nejucelenější systém hodnocení udržitelnosti. Na rozdíl od známější certifikace Blue Angel, která se zaměřuje především na ekologické aspekty produktů, FEMB LEVEL posuzuje celý proces výroby i provoz firmy komplexně – od výběru materiálů a spotřeby energie až po sociální odpovědnost.

Jak probíhá hodnocení

Certifikace probíhá prostřednictvím nezávislých institutů akreditovaných podle standardu ISO 17065, který zaručuje transparentnost a důslednost v každém kroku. Každá společnost je hodnocena ve čtyřech hlavních oblastech: materiály, energie a atmosféra, zdraví lidí a ekosystémů, sociální odpovědnost.

Detailně se posuzují nejen samotné produkty, ale také výroba a firemní procesy – například využívání obnovitelných zdrojů, systém nakládání s odpady, používání dřeva z udržitelných lesů nebo kvalita pracovních podmínek v celém dodavatelském řetězci.

K získání certifikace je nutné splnit minimální požadavky ve všech oblastech a doložit konkrétní důkazy o jejich plnění. Nad tento rámec lze získat další body, které určují výslednou úroveň certifikace – LEVEL 1 až LEVEL 3. Nejvyšší stupeň certifikace LEVEL 3 získají jen společnosti, které jdou nad rámec povinných požadavků a mají udržitelnost pevně zakotvenou ve své strategii i firemní kultuře.

Ověřeno TÜV Rheinland

Naše hodnocení provedla nezávislá mezinárodní organizace TÜV Rheinland, která je odborníkem v oblasti testování a certifikací. Po detailní revizi našich produktů, výroby v Boskovicích a firemních procesů potvrdil splnění nejvyšších evropských standardů udržitelnosti. Certifikace se vztahuje na všechny modely ze sérií Arcus, Lyra Air a Leaf.

Udržitelnost jako dlouhodobá vize

Získání nejvyšší možné úrovně LEVEL 3 potvrzuje, že náš přístup k udržitelnosti není jen o jednotlivých krocích, ale o dlouhodobé a konzistentní strategii napříč celou firmou – od návrhu produktů až po jejich výrobu.

Dlouhodobě investujeme do materiálů, technologií a procesů, které snižují ekologickou stopu a podporují lokální výrobu i řemeslnou tradici. Certifikace FEMB LEVEL 3 je pro nás nejen uznáním, ale také motivací – potvrzením, že trvalý pokrok vzniká z vytrvalosti a odpovědného přístupu.

Věříme, že právě rovnováha mezi estetikou, funkčností a odpovědností vůči lidem i planetě je tím, co dává našim produktům skutečnou hodnotu.

Co je nového

Flexi Light získala ocenění German Design Award

Naše židle Flexi Light na čtyřnohé podnoži získala v soutěži German Design Awards ocenění Winner za výjimečný produktový design. German Design Awards patří mezi nejrespektovanější designová ocenění na světě. Uděluje je German Design Council, který o...